Darbams fotomenininkę įkvepia vaikai

Data: 07 vasario, 2016
Kategorija: Naujienos
Jūratė Čiakienė - fotografas

Klaipėdos vaikų ligoninę papildė mano darbai.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/darbams-fotomenininke-ikvepia-vaikai-732693#ixzz45up1KpDs

Dovanoju jums šypseną

Klaipėdoje kurianti fotografė Jūratė Čiakienė yra viena iš tų veiklių žmonių, kurių paroje yra daugiau nei 24 valandos. Ji visada sumanymuose: projektai, parodos, akcijos, renginiai, socialinė veikla. Drąsi, greita, atidi žmogui ir detalėms fotografė išradingai eina koja kojon su šiandiena savyje išsaugodama jautrumą praeičiai. Juslumas yra išskirtinė Jūratės Čiakienės savybė. Jos nuotraukose žaidžia visi penki žmogaus pojūčiai.

Kūrėja traukia jaunus, kupinus idėjų, kūrybingus žmones. Įdomi veikla neleidžia sustoti. „Numatyti stoteles yra būtina“,- pripažįsta Jūratė. „Man reikia pabūti su savimi, su artimaisiais. Sušilti…“ Vaikai, šeima, žmonių tarpusavio santykiai, jausmai visada svarbiausi kūrėjai. Neatsitiktinai jos nuotraukose daug dėmesio skiriama mamai, tėčiui, vaikui – šeimai.

Per dvylika kūrybinės veiklos metų Jūratė Čiakienė surengė ne vieną personalinę parodą. Ryškiausios: „Jis jau greitai ateis“ – paroda skirta vaikelio laukimo džiaugsmui išreikšti, padovanota Klaipėdos miesto ligoninės akušerijos – ginekologijos ambulatorijai. Paroda „Vaikai“ – tyrumas. Fotografė ja papuošė VŠĮ Klaipėdos vaikų ligoninę. „Tėtis“ – paroda apkeliavusi dalį Lietuvos ir pradžiuginusi tėvelius, kurie dažnai sulaukia gerokai mažiau dėmesio nei vaikų motinos. Visos minėtos parodos buvo gražiai sutiktos ir įvertintos fotomenininkės darbų mylėtojų.

Dar vienas nepaprastai šviesus kūrėjos sumanymas gimė draugystėje su Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija. Knyga “Tikėk vaikyste…“ – Jūratės Čiakienės fotografijų ciklo „Šeima“ ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos projekto „Kurk, pažink, nenurimk!” rezultatas. Knygoje nuo pirmo iki paskutinio puslapio krykščia, žydi, siaučia vaikystė apsigyvenusi fotomenininkės nuotraukose ir gabių mažųjų poezijos kūrėjų iš Klaipėdos, Gargždų, Jokūbavo,  Šilutės eilutėse. Miela pradinukų poezija, gyva, tauri ir kviečianti tikėti vaikyste, jos burtais, nesibaigiančia meile savo mylimiausiems: mamai, tėčiui, sesei, močiutei, draugui. Knyga gimė 2007 metais, išleista 500 egzempliorių tiražu. Ilgą laiką ieškojusios vietos gyventi, knygos surado sau namus. Namus turi visos fotomenininkės parodos, projektai.

Šiuo metu knygos „Tikėk vaikyste…” ir paroda „Tėtis“ iškeliauja į Klaipėdos vaikų  ligoninę. „Tėtis“ – viena šilčiausių parodų, kur drauge su tėveliais iš nuotraukų į lankytojus žvelgs ir vaikai. Tie patys vaikai – ligoninės svečiai, dažnai nusiminę, išsigandę, visada smalsūs. Ant sienų apsigyvensią paveikslai bus džiugesys jų širdelėms. Tie vaikai, kurie tarp daugybės kitų vaikų ir tėčių suras save, neabejotinai pralinksmės, nes tai akimirka iš jų gyvenimo, iš jų praeities. Jauki akimirka.  Nuotraukose vaikai visada liks vaikais, o gyvenime jie stiebsis, augs, keisis. Augti ir keistis padės ir knygos „Tikėk vaikyste…“, kurias, kaip dovanas, gaus ligoninėje besigydantys vaikai. Iš knygų į juos prabils meilė, optimizmas, tikėjimas. Gyventi taip gera, nes „viską nugali šypsena“! – sušuks mažoji kūrėja – Emilija Lenkauskaitė iš savo kurtų eilučių.

Mergaitė teisi. Šypsena gydo. Belieka tik pasidžiaugti, kad Jūratės Čiakienės kūryba nenugula lentynose, o atkeliauja ten, kur taip reikia, kad vaikai, jų mamos ir tėčiai šypsotųsi ir gytų. Norisi padėkoti visiems, kurie prisideda prie fotomenininkės Jūratės Čiakienės idėjų įgyvendinimo, nes jos darbai sušildo širdis.

Tekstą parengė Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos mokytoja Inga Barkauskienė

Pin It on Pinterest

Share This