Kaip išsirinkti foto albumą?

Data: 20 gegužės, 2021
Kategorija: Aktualijos

Šiandiena labai didelė pasiūla foto albumų ir foto knygų. Todėl labai sunku išsirinkti. Visų pirma reiktų išsikelti sau klausimą, kokio stiliaus ir vaizdinio  pateikimo aš noriu. Kadangi yra labai skirtingi nuotraukų pateikimo būdai, pabandysiu sudėlioti ir paaiškinti, kokie yra galimi variantai.

Foto albumas –  tai klasikinis albumas, dažnai būna rankų darbo, sukuriamas individualiai  pagal užsakymą albumas. Tai baltais, juodais ar kreminiais lapais popierinis albumas į kurį yra klijuojamos nuotraukos su lipdukais arba kampučiais, kaip senais mūsų tėvelių ar senelių laikais. Tai klasikinis variantas ir mėgėjai tokios klasikos bus patenkinę savo poreikius ir gražiai sukomponavę savo istoriją tokio tipo albume. Paprastai albumai būna su pergamentiniu popieriumi, kad nuotraukos tarpusavyje nesuliptų. Tačiau galima albumą gaminti ir be šio popieriaus, jei albumas bus naudojamas, kaip dienoraštis su tekstu ir iškarpomis, bei nuotraukomis.

Prieš spaudžiant ir klijuojant nuotraukas, reiktų pasidaryti asmeninį maketą, kad žinotumėte, kiek nuotraukų ir kokio dydžio nuotraukos tilps į jūsų įsigytą albumą. Nuotraukos standartiškai būna 9×13, 10×15, 15×21, 15×23 ar 20×30 dydžio formatu.

https://www.foto-jurate.lt/fotoknygos/classic-foto-albumas/

Todėl susidėliokite iš anksto, kad žinotumėte, kaip jos bus ir po kelias bus komponuojamos albume. Taip išvengsite nuotraukų likučio, kuris gali taip ir likti neįklijuotas į albumą.

vestuvine foto albumasvestuvinis foto albumasvestuvinis foto albumas

 

Klasikinė, storais  lapais foto knyga – tai knyga, kuri yra maketuojama iš jūsų esamų nuotraukų. Labai svarbu, prieš pradedant darbus atsirinkti, pačias gražiausias nuotraukas ir suderinti nuotraukų istoriją. Šioje prabangioje foto knygoje turėtų būti pačio gražiausios nuotraukos, nes lapų skaičius bus ribotas ir knyga gali išaugti į labai storą kaladę.  Paprastai knygai maketą daro fotografas, nes jis turi žinoti spaudos reikalavimus, kaip knygos maketavimo išmatavimus, kad nenusikirptų lapo ar nuotraukos reikalingas vaizdas. Dažniausiai, pačiai knygos estetikai ir pilnai papasakotai istorijai pakanka 20 (40 puslapių) lapų knygos. Žinoma, galima sukurti ir daugiau lapų, tačiau reikia nepamiršti, kad ji gali tapti sunki ir atrodyti nebe elegantiškai.  Taip pat, kad knyga atrodytų prabangiau, galima joms sukurti tokio pat stiliaus dėžutę ir usb laikmeną. Taip knyga atrodys užbaigta ir skaitmeninė informacija nepasimes, nes ji visada bus šalia knygos. Kad knyga taptų individuli ir nepakartojama, ant viršelio sukurkite savo inicialus ar vardus, o į priešlapį įrašykite gražius žodžius ar palinkėjimą. Taip pat labai svarbu nepamiršti parašyti šventės datą, bei  nurodyti vietą, kur tai vyko.

https://www.foto-jurate.lt/fotoknygos/classic-foto-knyga/

 

foto knygu gamyba foto knygu gamyba vestuvine foto knyga

 

Skaitmeninės spaudos foto knygos – tai nieko neatsiliekanti ir labai gražiai atrodanti knyga, tik plonesniais lapais. Jos privilegija yra ta, kad joje galima sudėti daugiau nuotraukų, nes lapų skaičius iš ties gali būti nemažas. Tuomet, kas negali apsispręsti, ar sumažinti nuotraukų kiekio, rekomenduoju rinktis šį variantą. Juo labiau, kad yra keletas spaudos pasirinkimų variantų, pagal kainos ir kokybės santykį. Kiekvienas norintis ras sau tinkamą ir prieinamą variantą. Šiai knygai galima parinkti labai didelį viešelio pasirinkimą, nuo eco odos, veliūro, drobelės. Taip pat knygą, papuošti galima kaspinėliu ar padekoruoti piešiniu, bei užrašyti vardus ar šventės datą.  Šios knygos, labai tinka fotosesijoms, krikštynoms ar gimtadienio nuotraukoms. Visad išliks gražus ir elegantiškas prisiminimas šios knygos variante.

https://www.foto-jurate.lt/fotoknygos/exclusive-foto-knyga/

foto knygu gamyba foto knygu gamyba

Skaitmeninė knyga su kietu  viršeliu \ nuotrauka.  Mano mėgstamas kelionių knygos variantas. Šiandiena mes visi labai fotografuojame telefonu. Todėl parsivežusi šūsnį nuotraukų iš karto skubu gaminti tokią knygą. Tai labai puikus sprendimas, nes skaitmeninė spauda yra labai aukštos kokybės ir nuotraukos fotografuotos telefonu atrodys ne ką prasčiau  nei darytos profesionaliai.  Viršelio galimybės taip pat neribotos, nes galima papuošti savo išrinkta nuotrauka ir užrašyti tekstą ant viršelio. Kaip kelionės pavadinimą ar datą, nes tai labai svarbu. Šios knygos privalumas yra lapų skaičius, galima sutalpinti iki 130 lapų ir ji neatrodys gigantiška. Tačiau šiai knygai, reikalingas maketas, kurį reikia pasiruošti prieš spaudžiant foto knygą. Mano pasiūlytas Basic variantas yra puikus, nes užsakant knygą, maketą paruošiu NEMOKAMAI. Tad kviečiu pasinaudoti šia galimybe 🙂

https://www.foto-jurate.lt/fotoknygos/basic-foto-knyga/

foto knygu gamyba foto knygu gamyba

 

Svečių knyga – tai knyga  gaminama šventės proga su kišenėlėmis  Fuji momentinėms nuotraukoms. Tokie albumai gali būti juodais ar baltais lapais. Kišenėlių skaičius gali būti pagal norus, nuo vienos iki keturių kišenėlių lape. Šio albumo gaminimas yra individualus, nes galima rinktis kiek norite lapų ir kišenėlių pagal svečių skaičių, kad užsipildytų visas albumas. Taip pat ant viešelio galima užrašyti vardus ir šventės datą.

Jūratė Čiakienė -svečių knyga Jūratė Čiakienė -svečių knyga Jūratė Čiakienė -svečių knyga

Nuotraukų dėžutė – tai labai patogus ir tvarkingas būdas susidėti nuotraukas pagal metus ar istorijas. Ši idėja puikiai tiks gimtadienio nuotraukoms, kelionių ar fotosesijų nuotraukoms. Dėžutės viršelio spalvos yra pasirenkamos individuliai pagal pageidavimą, taip pat galima užrašyti tekstą ar nupiešti norimą paveiksliuką.  Kad dėžutė taptų kūrybingai išskirtinė galima išsirinkti savo foto nuotrauką viršeliui. Nuotraukos ir dėžutės dydis gali būti 10×15, 18×13, 23×15 ar 25×20 cm.

https://www.foto-jurate.lt/fotoknygos/box-foto-dezutes/

Dezutes nuotraukoms

 

Dėžutė su pasportuotomis nuotraukomis –  tai puikus variantas jūsų išskirtinėms kadrams susidėti. Jas taip pat puikiai galima rėminti į rėmelį, kas kart pakeičiant vis kitą nuotrauką. Tokioje dėžutėje tilps nuo 5 iki 20 fotografijų. Puikiai tinka vestuvinėms, bei krikštynų nuotraukoms. Nuotraukos gali būti pasportuotos skirtingomis spalvomis.

https://www.foto-jurate.lt/fotoknygos/folio-box-dezutes/

foto knygos Folio Box dėžutė nuotraukoms

Įkišamų nuotraukų albumas –  tai unikalus albumas su kišenėlėmis. Kišenėlių skaičius gali būti nuo 2 iki 5 vienetų puslapyje su galimybe šone rašyti tekstą. Tai puikus variantas jūsų kasdienių nuotraukų istorijai susidėti. Tokie albumai talpina labai daug fotografijų nuo 100, 200, 300 ir iki 500 nuotraukų. Dydis fotografijų 10×15 cm. Albumo viršelis taip pat gali būti papuoštas ar padekoruotas, bei užrašytas su jūsų vardais ir šventės data.

Pin It on Pinterest

Share This